Kulička je ručně vyrobená z barevného a čirého skla. (Barevné sklo - uvnitř, čiré sklo - uvnitř a na povrchu.) Není dutá, nemá plošku. Slouží k dekoraci nebo sběratelství. Každý kousek je originál.

Průměr kuličky: přibl. 39mm

Uvedená prodejní cena je za jednu kuličku. K tomu dostanete zdarma malý stojánek na kuličku.

Upozornění: Výrobek není vhodný pro děti do 3 let. Kuličky nevkládejte do úst!


Jak se vyrábí skleněné kuličky:

Roztavené čiré sklo je umístěno na konec železné sklářské tyče. Na té je otáčením formováno do tvaru dlouhé úzkého pravidelného válečku. Barva se přidává obalováním tohoto skleněného válečku v barevném skleněném přášku. Lze použít i barevné skleněné střípky. Dalším způsobem přidávání barvy je nabalování tenkých barevných skleněných válečků nebo proužků na vnější stranu váleček z čirého skla.

Vše se zarovná nanesením další vrstvy čirého skla. Průměr skleněného válce určuje budoucí průměr skleněné kuličky. Po nanesení všech potřebných vrstev a dosažení požadovaného průměru začne sklář tvarovat kuličky na konci skleněného válce. K tomu používá předem připravenou formu pro zajištění pravidelného tvaru koule.

Kulička je nakonec oddělena z válce a vložena do sklářské pece, kde pomalu chladne. Pomalé chladnutí zajistí, aby kulička neztratila svůj pravidelný tvar. (Rychlé ochlazení nebo ochlazení při nesprávné teplotě by způsobilo zploštění kuličky.) V případě větších skleněných koulí je sklář schopen vyrobit pouze několik kusů na hodinu (a to bez času na přípravu skleněného válce). Pracnost je důvodem vyšší ceny ručně vyráběných skleněných kuliček a koulí.

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze

TWIST - fialový

  • Kód výrobku: TVG090
  • Dostupnost: 1
  • 195,00Kč